רוצים לדעת איך למכור באיביי? מדריך צעד אחרי צעד

תוכן עניינים

איביי היא אחת משתי פלטמורמות המכירה הגדולות בעולם, עם מיליארדים רבים של מוצרים המחליפים ידיים. גם הישראלים כבר גילו, די מזמן, את הפלטפורמה הזו ורבים מהם מרוויחים היום כספים נאים, בין אם כהשלמת הכנסה או כפרנסה מלאה המבוצעת מהבית. אין ספק שמדובר בתחום מפתה, אולם כמו כל דבר בחיים צריך לדעת מאיפה להתחיל. אז בואו נבחן את הצעדים הראשונים.

מסחר באינטרנט

פלטפורמה מזמינה ופשוטה ליישום

אחד היתרונות הוא שמי שרוצה למכור באיביי לא צריך להיות גאון גדול מבחינה טכנית. הפלטפורמה מציע הליך מוסדר ומונחה להכנסת מוצרים, וזוהי בהחלט מטרה ברורה שלה – לאפשר לכמה שיותר אנשים להיות סוחרים ולהציע את מרכולתם. מצד שני, ברור שאם אתם רוצים להתחיל עליכם להכיר את הצעדים הראשונים, והאמת היא שגם לאחר מכן – עוד יש הרבה מה ללמוד כדי להגיע להצלחה ולרווחים משמעותיים. אז עכשיו נראה מה צריך לעשות בהתחלה.

לפני שמתחילים למכור באיביי

קודם כל, לפני שאתם מתחילים למכור באיביי מומלץ לקרוא חומר על הנושא, וכזה יש בשפע באתרים למיניהם. כמו כן, המלצה חמה היא לקחת קורס אונליין שיאפשר לכם להתחיל על הצד הנכון ולהימנע מטעויות. יש לא מעט קורסים המוצעים ברשת אשר מלמדים אתכם את הצעדים הראשונים וגם המתקדמים יותר, ובדגש על איתור מוצרים, בידול ומיתוג, שיווק ופרסום, שימוש בכלים המתקדמים של הפלטפורמה וכיוצא בזאת.

ועכשיו מתחילים למכור באיביי

אוקי, מבחינת צעדים פרקטיים, מה שצריך לעשות על ההתחלה הוא לפתוח חשבון איביי חינמי, ומייד אחריו חשבון תחת כרטיס פייפאל. כאמור, באתר של איביי מסבירים כל מה שצריך, ודרך אגב, אם כבר יש לכם חשבון איביי קיים עדיף להשתמש בו מלפתוח חדש בגלל סוגיית הוותק שתשפיע על הדירוג שלכם.

כעת, יש להעלות כמובן את המוצרים שאתם רוצים למכור אל החשבון שלכם. במידה רבה, זהו הלב של מכירות באיביי וכל השאלה היא איזה מוצרים תבחרו וכיצד. האם תסתמכו על האינטואיציות ועל ההבנה העסקית שלכם, או שתדעו גם להשתמש בכלים המתקדמים שהפלטפורמה מציעה. למעשה, אם אין לכם הבנה סופר טובה בתחום, חובה להשתמש בכלים האלה וכדאי מאוד גם להתייעץ עם אנשים שמבינים.

ראו גם: איך לעשות כסף מהבית תוך 100 ימים?

אז מה עכשיו?

בהנחה שבחרתם מוצר פגז את מעלים אותו לחשבון שלכם ומציעים למכירה רגילה או פומבית. כמובן, לפני שאתם מתחילים להציע אותו למכירה תחת קטגוריה מסוימת עליכם ליצור דף מצוין. מה זה דף מצוין? דף שמנוסח היטב, באופן ברור ומפורט, מציג את המוצר ויתרונותיו, מבדל אותו מאחרים, מציג תמונות שלו בנראות מעולה, מעוצב נכון, מדבר בשפת קהל היעד וכן הלאה. וכשכל זה מוכן – מתחילים למכור.

יכול לעניין אותך גם: ארביטראז אמזון – הכלי שלך להצלחה!