גיבוי בענן – בטחון לעסק שלכם

תוכן עניינים

כשאר שומעים את המושג גיבוי בענן עולות מספר שאלות, במיוחד אצל מי שאינו מכיר את עולם המחשוב

בין השאלות הנפוצות

מה זה גיבוי בענן?

איך גיבוי בענן יכול לעזור לעסק שלי?

אז מה התשובות לשתי השאלות האלו ?

freepik

בעולמנו, כבר במשך תקופה לא קצרה, את רוב הפעילות העסקית או הפרטית שלנו אנחנו מבצעים במחשב האישי שלנו שנמצא בבית או במחשבים הרבים הנמצאים במקום העבודה.

זה לא משנה אם מקום העבודה לצורך העניין, הוא מוסך לתיקון מכוניות או חברת הייטק עם 100 עובדים.

בשני המקרים רוב העבודה שלנו ברמה הניהולית של העסק תתבצע על המחשב שלנו בין אם זה במוסך במוציא קבלות לאחר טיפול ברכב ומחליט לייצר קובץ עם הלקוחות שלו על מנת להציע שירותי טיפול ברכב בעתיד לבין חברת הייטק שבה כמובן כל העבודה מתבצעת על מחשבים מקומיים הנמצאים בידיהם של עשרות עד מאות עובדים עם גישה כזו או אחרת למידע של אותו העסק.

ישנם תפקידים רבים לשירות גיבוי בענן העיקרי שבהם וגם החשוב ביותר הוא אבטחת מידע!

כאמור כאשר אנחנו מאחסנים את כל המידע על המחשב האישי שלנו "הפירצה קוראת לגנב" וישנם גורמים רבים שיכולים להשתמש בעובדה שהמידע נמצא על המחשב האישי כדי לנסות לפגוע בעסק. בין אם זה עובד ממורמר שרוצה להזיק לבעל העסק שלו, חברה מתחרה שמידע מהעסק המתחרה שלה שווה לפעמים זהב או האקר שרוצה "לדוג" את המידע של העסק על מנת לבצע סחיטה של בעל העסק כדי שיוכל לקבל את המידע שלו בחזרה או לחילופין למכור את המידע למרבה במחיר.

כל מצב כזה יכול להזיק לעסק, לפעמים בצורה בלתי הפיכה או בצורה שתגרום לעסק להוציא הרבה מאוד כסף.

תפקידו של גיבוי בענן הוא לפתור את הבעיה הזו ולתת לבעל העסק שקט נפשי

כאשר משתמשים בשירות נעשה גיבוי של כל המידע שנמצא על המחשב האישי בעסק או בבית לשרת חיצוני מוצפן עם אבטחה גבוהה מאוד ובצורה זו אין חשש מגניבת מידע מהמחשב האישי מכיוון שכל המידע של העסק בטוח על שרת גלובלי חיצוני עם גישה בכל זמן.