למה כדאי לעשות חתימות דיגיטליות?

תוכן עניינים

חתימות דיגיטליות הן סוג של חתימה אלקטרונית המשמשת לאימות השולח של דואר אלקטרוני. חתימות דיגיטליות משמשות גם בצורות אחרות של עסקאות דיגיטליות, כגון אלו המבוצעות דרך האינטרנט. חתימות דיגיטליות מספקות דרך לאמת את האותנטיות של הודעות ולהימנע משיבוש.

שני סוגי החתימות הדיגיטליות הם:

1) קריפטוגרפיה של מפתח ציבורי

2) קוד אימות הודעה (MAC).

הצפנת מפתח ציבורי היא סוג של הצפנה אסימטרית המשתמשת בשני מפתחות שונים, אחד ציבורי ואחד פרטי, להצפנה ולפענוח בהתאמה. ניתן לשתף את המפתח הציבורי עם כל אחד מבלי לפגוע באבטחה או בסודיות, בעוד שהמפתח הפרטי חייב להישמר בסוד. חתימה דיגיטלית היא דרך לאימות מסמך באופן אלקטרוני. הוא משמש לעתים קרובות לחתימה על חוזים, הסכמים או מסמכים משפטיים. חתימות דיגיטליות בדרך כלל מוצפנות ולא ניתן לזייף. חתימה דיגיטלית היא תהליך של חתימה דיגיטלית על מסמך כדי להפוך אותו לתקף ואותנטי. החתימה הדיגיטלית היא המקבילה האלקטרונית של חתימה בכתב יד. חתימות דיגיטליות משמשות לאימות השולח והנמען, כמו גם כדי לוודא שלא טופלה בהודעה. חתימה דיגיטלית היא תהליך של חתימה על מסמך אלקטרוני בחתימה דיגיטלית. חתימה דיגיטלית נוצרת באמצעות מפתח פרטי והיא נשמרת בצורה של hash מוצפן, אותו ניתן לאמת על ידי המקבל באמצעות המפתח הציבורי של השולח.

חתימה דיגיטלית מבטיחה כי:

  • החותם אינו יכול להכחיש שחתם על המסמך;
  • החותם אינו יכול לטעון כי חתם על כל מסמך אחר;
  • המסמך החתום לא השתנה מאז נחתם.

חתימה דיגיטלית היא סוג של חתימה אלקטרונית המצורפת למסמך אלקטרוני על מנת לוודא את זהות השולח ואת שלמות הנתונים באותו מסמך את החתימה הזאת אפשר לעשות דרך האתר easy2sign. ניתן להשתמש בחתימה דיגיטלית כדי לאמת שולח, להצפין ולפענח הודעות, לספק אי-דחייה ולהבטיח את שלמות ההודעה. חתימות דיגיטליות הן דרך לאימות זהות של אדם באופן אלקטרוני, והן נמצאות בשימוש בעולם העסקים במשך עשרות שנים. עם זאת, השימוש בחתימות דיגיטליות אינו מוגבל רק לעולם העסקים. חתימות דיגיטליות נמצאות כעת בשימוש למטרות כגון אימות בתחום אבטחת הסייבר ולסוגים אחרים של עסקאות. חתימה דיגיטלית נוצרת באמצעות מפתח פרטי ולאחר מכן מצורפת לסוף מסמך או הודעה אלקטרונית. ניתן לאמת חתימה דיגיטלית על ידי שימוש במפתח ציבורי כדי לוודא שהיא נוצרה עם המפתח הפרטי המתאים.

חתימה דיגיטלית עידן חדש

חתימה דיגיטלית היא דרך לאמת את האותנטיות של הודעה דיגיטלית. הוא משמש כדי להבטיח שהשולח הוא מי שהוא טוען שהוא ושאף אחד לא התעסק בהודעה. חתימות דיגיטליות משתמשות בהצפנה אסימטרית, כלומר שלכל אדם יש זוג מפתחות (מפתח ציבורי ומפתח פרטי). כאשר מישהו רוצה לשלוח לך הודעה חתומה דיגיטלית, הוא מצפין אותה במפתח הציבורי שלך. לאחר מכן אתה מפענח אותו עם המפתח הפרטי שלך ובודק אם הוא תואם למה שנשלח במקור. חתימה דיגיטלית היא סוג של חתימה אלקטרונית המשמשת בסביבות דיגיטליות. הוא משמש לעתים קרובות כדי להוכיח את האותנטיות של מסמך או כדי לספק ראיות לכך שאדם מסוים הסכים למשהו. חתימות דיגיטליות הופכות יותר ויותר פופולריות מכיוון שהן יעילות וחסכוניות יותר מחתימות מסורתיות.

ניתן ליצור חתימות דיגיטליות בשיטות שונות, לרבות על ידי חתימה על מסמך אלקטרוני עם מפתח א-סימטרי, חתימה על hash של המסמך במפתח סימטרי ושימוש בתעודות של תשתיות מפתח ציבורי (PKI). המקרה האחרון כולל החלת המפתח הפרטי של השולח על ההודעה, יצירת מה שמסתכם בגרסה מוצפנת של ההודעה שניתן לפענח רק באמצעות המפתח הציבורי של המקבל.