מסחר מקוון באינטרנט

תוכן עניינים

תעשיית המסחר באינטרנט צומחת בקצב מהיר. שוק המסחר המקוון העולמי צפוי לגדול ל-6 טריליון דולר ב-2020 ול-10 טריליון דולר עד 2025. צמיחה זו נובעת מהנוחות והעלות הנמוכה של המסחר באינטרנט, כמו גם מהמספר ההולך וגדל של אנשים שמשתמשים בו. האינטרנט הפך לשחקן מרכזי בסחר הקמעונאי, שם הוא איפשר מכירת סחורות ושירותים למרחקים עצומים. זה גם יצר דרכים חדשות לקנות ולמכור סחורות.

 

יותר קונים ישראלים קונים פריטים באתרים בינלאומיים!

בשנים האחרונות, הישראלים עושים קניות יותר ויותר באתרים בינלאומיים, המציעים מגוון רחב יותר של מוצרים ומחירים. לעומת זאת, אתרים מקומיים מציעים מבחר מוגבל של מוצרים ומחירים גבוהים יותר.

על פי סקר רחב היקף (23 אלף איש בקרוב ל-30 מדינות) שנערך עבור PayPal, עולה כי 4 מתוך 5 ישראלים קונים מוצרים באתרים בינלאומיים, נתון שמציב אותנו במקום ה-3 בעולם (אחרי אירלנד ו- אוֹסְטְרֵיָה).

ראוי לציין כי לא מעט ישראלים, קרוב למחצית ליתר דיוק, הביעו חשש מרכישה מקוונת באתר שאינו ישראלי (ממגוון סיבות, לרבות קבלת מוצר שונה מהמתואר באתר. ומחכים יותר מדי לפריט הנרכש) ובכל זאת המחירים אטרקטיביים.

הרמה הנמוכה יחסית של התחרותיות הישראלית בתחומים רבים, כגון תחומי מוצרי התעשייה והטכנולוגיה, תיירות, חקלאות ומחירי דיור.

קמעונאים מקומיים שמים לב לנוף המשתנה. חנויות מקוונות חדשות צצות מדי יום ומתחרות בחנויות לבנים וטיט מסורתיות יותר. תחרות חדשה זו מאלצת קמעונאים מקומיים להציע מחירים תחרותיים יותר, זמני משלוח מהירים יותר ושירות לקוחות טוב יותר.

החל משנת 2022 ישנה עליה חדה רכישת מוצרים דרך אתרי סחר

האינטרנט הפך לשחקן מרכזי בעולם המסחר והמסחר. לפי מחקר של ארגון הסחר העולמי (WTO), מספר האנשים שקונים מוצרים באינטרנט גדל בקצב אקספוננציאלי, ומכפיל את עצמו כל שלוש שנים. ה-WTO גם מצא שעד 2020, המסחר האלקטרוני יהווה 8% מהסחר העולמי והנתון הזה יגדל ל-15% עד 2022.

המחקר מצא גם שחברות פונות לעולם האינטרנט ומקבלות שירותי בניית אתר מכירות מחברות מקצועיות של  WEBGOLD בניית אתרים על מנת להשתמש במסחר מקוון כדרך לייצר הכנסות מהמוצרים שלהן. לדוגמה, בשנת 2017 אמזון ייצרה הכנסות של 4 מיליארד דולר ממוכרי הצד השלישי שלה באתר שלה.

 

מסחר באינטרנט – האם כדאי להכנס לתחום?

סחר אלקטרוני לא מביא כסף מהר

פתיחת חנות מקוונת היא תהליך לא קל ואי אפשר לצפות לראות רווחים מיד. תצטרכו להשקיע רבות באתר שלכם, במבצעים ובפרסום. ייתכן שהחנות שלך לא תראה רווח במשך שישה חודשים או אפילו יותר. אל תפסיק אם אתה לא רואה תוצאות מיידיות!

התחל עם אתר זול ואם זה עובד, עשה משהו טוב יותר. זה מה שעשיתי כשהתחלתי. מכיוון שאתה רק מתחיל וסביר להניח שאין לך הרבה כסף לבזבז, חסוך איפה שאתה יכול. בחר פלטפורמה כמו וורדפרס על פני פלטפורמה יקרה יותר כמו מג'נטו או בנה אתר מאפס במקום להשתמש במשהו מתקדם שעשוי להציע יותר פונקציונליות ממה שאתה צריך בשלב זה.

מסחר אלקטרוני

הצלחה אמיתית יכולה להיות מושגת רק על ידי השקעה בדרך הנכונה. אבל איך יודעים אילו השקעות לבצע? ואיך אפשר לקבל החזר מובטח על ההשקעה?

השקעה היא יותר מסתם לשים את הכסף שלך בשוק ולקוות לטוב. ישנן אסטרטגיות השקעה רבות ושונות שיכולות לעזור לך לקבל החלטות טובות יותר לגבי היכן לשים את הכסף שלך והאם אתה רוצה ללכת עם החזר מובטח על ההשקעה או לא. כדי להצליח במסחר אלקטרוני, כמו בכל עסק אחר, עליך לוודא שאתה משלב מספר גורמים כמו איכות הסחורה שלך, רמות שירות לקוחות ותחרות. אתה גם צריך לפקח על המחירים בשוק בתדירות סבירה, כמו גם לספק ללקוחות שירות מעולה.

פתיחת עסק משלך היא החלטה גדולה. החדשות הטובות הן שישנם צעדים שתוכלו לנקוט כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה. אלו כוללים: פתיחת עסק חדש אינה משימה קלה, אך אם תנקוט בצעדים ופעולות אלו, סביר יותר להצליח. פוסט זה יספר לכם כיצד להקים עסק עם העבודה היום-יומית.

דיברנו על סיבות רבות שאנו חושבים שלא כדאי לקנות כדי להיכנס לתחום המסחר האלקטרוני. לדוגמה, הזכרנו שזה עשוי לייצג יותר מדי שינוי עבור החברה שלך. השקעה באינטרנט יכולה להיות תהליך מאוד הפכפך עם תנודות בהון. חוסר יציבות שכזה עשוי לדרוש מכם להתאים את האסטרטגיה שלכם מעת לעת על מנת להתקדם בקצב הרצוי. חשוב להתכונן לאי יציבות לטווח ארוך על ידי עיסוק גם בהשקעות לטווח קצר יותר.

נקודה אחרונה לחשוב לפני פתיחת חנות באינטרנט

אם אתה מבין במסחר אלקטרוני. אולי אתה מבין את זה כמוני וזה בסדר. אתה לא יכול לדעת הכל או להיות מומחה בכל ענף, אז זה לא משנה באיזו רמת ידע יש לך על משהו כדי לבצע רכישה חסינת תקלות. חשוב להבין את המוצר ולהצליח למכור אותו. אבל במקרה כזה אל תהססו לפנות למישהו שיכול לספק עזרה נוספת. זה יאפשר לך לשמור על העסק/מוצר שלך לצוף כמו גם לקבל הבנה מעמיקה יותר שלו. כדאי גם לדעת לפחות מושגים בסיסיים על נושא זה.

אתה לא צריך להיות מתכנת להצלחה, אבל אם אתה לא שולט בז'רגון טכנולוגי כמו יחס המרה, https, נקה מטמון וקודי קידום, אולי כדאי לך לקחת קצת זמן וללמוד את היסודות. בדוק את השפה האינטרנטית (מבלי להבין את היסודות של מסחר אלקטרוני) האינטרנט יכול להיות מופרך.

כמובן שאם אתם מחפשים לבנות אתר בעזרת בונה אתרים מומלץ, האפשרות הטובה ביותר היא לבחור חברה שתהיה שם יותר מאשר רק בשלבים הראשונים. הם צריכים גם לוודא שאתה מקבל את העזרה שאתה צריך עבור עדכונים עתידיים ולהציע שירותים באיכות גבוהה במחירים תחרותיים.

ועכשיו לחדשות הטובות. אתה יכול להצליח בתחום הזה! אני כאן כדי לעזור לך לעשות הכל נכון ולגרום לעסק שלך להצליח. וובגולד בניית אתרים וקידום בגוגל יעניקו לעסק שלך הצלחה ושגשוג.